Siteul oficial: https://www.incaceva.ro

Podcastul pe Spotify: https://open.spotify.com/show/4qkE7yik4jk44ONf6CsLbQ

Pentru noutatile pe canal:
▷ FACEBOOK: http://facebook.com/incaceva
▷ INSTAGRAM: http://www.instagram.com/incaceva

Join the beersquad aka niste beri pe luna:
https://patreon.com/incaceva
https://ko-fi.com/realincaceva
▷ Comunitate: https://www.youtube.com/channel/UC2mQg-zkQaT5T1Q6AUz052Q/join

Linkuri de afiliere fara efort:
emag: https://l.profitshare.ro/l/9109989
fashion days: https://l.profitshare.ro/l/9109992
Camera: https://l.profitshare.ro/l/7369388
Microfon: https://l.profitshare.ro/l/7369397

sursa

9 Comentarii

  1. Reacție luni fără podcast ☹️ 🫥 😢
    Reacție next Monday with Vlad 😳😱😁

  2. Nici macar nu e confirmat faptul ca ar fi Achiles din ce am vazut deci probabil nu e nimic, momentan cel putin

  3. film politic propagandistic

  4. cel mai bun canal, da ma daaa, ma gandesc la videoclip si domnul Marius il face :))

  5. Pe cât sunt de nerăbdător să văd dune 3, pe atât de putin sunt interesat de filmul ăsta. Nu o să-l văd la cinema. 🤷

  6. Critica ta mi se pare atât de biased încât nici măcar nu mai reușești să-ți susții coerent punctul de vedere când vine vorba de filmele lui Nolan. Dacă exact același film ar fi fost făcut de aproape orice alt regizor, probabil ai fi șters pe jos cu el.

    Si pentru mine Nolan este in top 3 cei mai buni regizori all time, insa pot analiza anumite lucruri obiectiv.

    Cat despre alegerea actorului pentru Achile, Elliot Page, acesta este un bărbat transgender, iar faptul că te-a deranjat posibilul subplot ca o referință la The Song of Achilles face totul si mai amuzant. Dar ce putem sa ii facem, doar e Nolan, iar tu ai o afinitate pt acesta care iti valideaza automat opinia.

    Btw, The Song of Achilles este o carte genial scrisa.

  7. Lasa analiza Marius. Un singurul cuvânt e indeajuns " Woke" .Evident glumesc 😂

  8. Re. Troia… mai este o scena cu un alt turn care se prabuseste intr- parte… iti dai seama ca e de lemn… nu se comporta nici ca piatra nici ca adobe (chirpici)…
    Re. daddy, pt mine mai mult ma deranjeaza ca ai doi englezi pe care ii pui sa vorbeasca cu accent american… stupid rau de tot…
    Monstrii sunt Scylla si Carybda … IRL reprezinta cele doua parti ale stramtorii Messina dintre Sicilia si Calabria (vezi asemuirea numelor)…

    PS; Parere/Recenzie la The Return (2024) cu Ralph Fiennes? Daca tot ne paste Odiseea lui Nolan…

  9. Pentru mine trailerul nu arata promițător și am multe dubii legate de film.

    -În primul rand toate elementele de tip armuri/coifuri/bărci sunt total greșite. Înțeleg ca pentru o persoana care nu e pasionata de istorie/legende nu e un capăt de lume dar faptul ca echipajul lui Odysseus arata ca un grup de Romani pe niște vase Norvegiene e dezamăgitor.

    -În trailer se vede calul troian, care e minuscul. Sper ca ce se vede în trailer sa fie altceva pentru ca ala e dea dreptul jenant, cred ca încap în el 5 oameni.

    -In textul sursă sunt multe personaje feminine, Cercei, Penelope, Calipso, Atena. Din păcate la cum tratează Nolan personajele feminine nu m ar mira sa avem scene intime între Odysseus și toate cele menționate (minus Atena), iar asta sa fie tot caracterul lor, side chicks pentru protagonist.

    -Din trailler pare ca nu o sa vedem nicio întruchipare fizica a niciunui zeu, fără Zeus, Poseidon, Hermes, Atena. Dacă zeii apar doar sub forma de dezastre se pierde prea mult din interacțiunea lui Odysseus cu ei.

    -Cea mai mare problema pe care o prevăd e faptul ca o sa se dea cut la părți importante din poveste sau o sa trecem prea repede prin ele. Din trailer pare ca vedem Troia, pestera cu Ciclopul, o insula(nu spun unde se afla ca e spoiler), Furtuna de pe mare, Palatul lui Cercie, Insula lui Calipso și Ithika. Lipsește underdarkul, schylla, sirenele + multe altele.

    -O alta problema pare toată personalitatea lui Odysseus, în sursa el e un om carismatic, glumeț, șarmant, un leader bun căruia ii pasa de oamenii lui, care plânge pentru ei și face tot posibilul sa nu piardă pe nimeni. Pe lângă asta e un soț iubitor care se gândește mereu la soția și fiul lui. Iar în trailer Matt Damon pare ca are sensibilitatea unei cărămizi.

    -E clar ca o sa meargă multă lume la film, eu ma număr printre ei dar din păcate așteptările mele sunt 0 legate de film.

    -Bonus. Nu multă lume știe dar, un grup de oameni au făcut un muzical de 3 ore: Epic, pe care îl puteți vedea pe Yt, animat care este o adaptare foarte bună. Cuprinde toată povestea și hot takeul meu este ca filmul nu o sa bata muzicalul ca și calitate.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *