Stranger Things este serialul care ne-a reamintit cât de înfricoșători pot fi anii ’80. O poveste despre prietenie, monștri dintr-o altă dimensiune și un laborator guvernamental secret. Este un rollercoaster emoțional cu o coloană sonoră fantastică și mult suspans. Nu ratați aventura din Upside Down!

https://www.incaceva.ro

Podcastul pe Spotify: https://open.spotify.com/show/4qkE7yik4jk44ONf6CsLbQ

Pentru noutatile pe canal:
▷ FACEBOOK: http://facebook.com/incaceva
▷ INSTAGRAM: http://www.instagram.com/incaceva

Join the beersquad aka niste beri pe luna:
https://patreon.com/incaceva
https://ko-fi.com/realincaceva
▷ Comunitate: https://www.youtube.com/channel/UC2mQg-zkQaT5T1Q6AUz052Q/join

Linkuri de afiliere fara efort:
emag: https://l.profitshare.ro/l/9109989
fashion days: https://l.profitshare.ro/l/9109992
Camera: https://l.profitshare.ro/l/7369388
Microfon: https://l.profitshare.ro/l/7369397

sursa

9 Comentarii

  1. Rezonez in mare masura cu opiniile tale. Mi s-a parut impecabil tehnic, sceongrafie, decoruri si cgi; sunt cateva scene lucrate exatrordinar, insa ritmul desfasurarii evenimentelor si felul in care sunt conectate este deseori frustrant. Si foarte adevarata si parerea cu privire la veridicitatea personajelor: o data ca pare ca au fost dezvoltate cu super-puteri (nu imi fac nicio grija ca ar putea pati ceva rau indiferent de cine cu ce s-ar lupta), dar in al doilea rand si dialogul a ramas parca la nivelul copiilor din primele sezoane.

  2. Mi se pare ca acest serial este efectiv productia care a carat Netflixul in spate timp de multi ani si care a avut un impact foarte mare in evolutia lor ca si platforma de streaming, dar mi se pare ca efectiv au stors tot ce se putea stoarce din acest serial, ba chiar un pic in plus. Cred ca si acest delay urias in care am asteptat ani de zile pentru cateva episoade, a fost si spre a pastra acest hype referitor la ceva ce stiam ca urmeaza sa se termine. Problema este ca dupa atatia ani, hype si asteptare, primim ceva "meh". Tinand cont de cat de mult timp au avut la dispozitie pentru a realiza cateva episoade si ce resurse uriase au avut, rezultatul este cel putin dezamagitor. Netflix demostreaza inca o data ca in orice productie se implica prea mult, ei ca si entitate, productia aia ajunge praf. De aceea singurul serial bun cap-coada "facut" de Netflix ramane Dark, deoarece acolo nu au avut atat de mult imput in ceea ce priveste productia propriuzisa a showului.

  3. A avut multe faze corny, și sunt sigur că o să fie și mai multe faze de genul în volumul 2 și volumu 3

  4. Clar au investit mult în serial și în fanbase, au lungit-o la 5 sezoane și clar acum n au mai respectat cum era la început. Demogorgon ul era the bad ass la început dar acum deja lucrurile au evoluat și vecna a devenit the bad ass in prim plan. Overall îmi place ce a ieșit dar e timpul sa de încheie, putea fi încheiat și cu un sezon mai repede.

  5. Sunt in foarte mare parte de acord cu ce-ai spus tu. Mi-a placut prima parte din sezonul 5, nu m-a deranjat absolut deloc ca l-au impartit in 3 parti, insa mi se pare ca unele parti s-au chinuit sa le traga dupa ei in fiecare sezon, si ma refer in principiu la armata/doctori. A murit Brenner? Nu-i problema, apare Brenner in varianta feminina si mult mai suparat pe viata. Daca vezi toate sezoanele intr-un maraton, e posibil sa fie mai deranjant faptul ca in ultimul actiunea e all over the place, insa probabil si asta a fost din dorinta de a captura cat mai mult din atentia generatiilor mai noi.

  6. Mie mi a plăcut sezonul 5 și pot spune următoarele lucruri: am revizionat toate cele 4 sezoane pentru intra proaspăt și fresh în sezonul 5. Consider ca sezonul 3 e pe departe cel mai slab. Restul pentru mine au facut ca main story-ul sa evolueze și mi se pare normal ca și personajele să evolueze. Recunosc ca anumite side quest uri sunt trase de păr în sezonul 5 și anumite personaje din c tier character au ajuns a tier cu asta sunt de acord ca nu e natural și poate eu nici nu îmi doream sa văd. Poate nu trebuiau să deschidă și alte mistery question pe care acum în ultimele 4 episoade să răspundă pe repede înainte și cu asta sunt de acord. Dar overall sezonul arată bine și povestea e faină. Mi aș dori să existe puțin dramatism și ca eroii noștri vor avea și de pierdut pentru victoria finală.

  7. Primul sezon l am vazut chill, bun
    Al doilea sezon de la episorul 4 m-a luat cu stai ca asa si asa si i am dat pe repede inainte
    Sezonul 3 nu l am vazut deloc.
    Sezonul 4 la un coleg aici pe platforma in cateva zeci de minte
    La sezonul 5 nici nu ma mai doare. Zero hype, zero interes

  8. Imi aduce aminte de meme-ul cu "Stop it, it's already dead"

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *