The Mandalorian (Din Djarin) și Grogu (cunoscut inițial sub numele de „The Child” sau „Baby Yoda”) formează unul dintre cele mai îndrăgite și emblematice cupluri din universul Star Wars.
Relația lor începe ca o simplă misiune de vânătoare de recompense, dar se transformă rapid într-o legătură profundă de tată și fiu. Din Djarin, un războinic mandalorian solitar și ghidat de un cod strict, alege să-și riște viața și statutul pentru a-l proteja pe micul Grogu, o creatură misterioasă și sensibilă la Forță, vânată de rămășițele Imperiului.
Siteul oficial: https://www.incaceva.ro
Podcastul pe Spotify: https://open.spotify.com/show/4qkE7yik4jk44ONf6CsLbQ
Pentru noutatile pe canal:
▷ FACEBOOK: http://facebook.com/incaceva
▷ INSTAGRAM: http://www.instagram.com/incaceva
Join the beersquad aka niste beri pe luna:
▷ https://patreon.com/incaceva
▷ https://ko-fi.com/realincaceva
▷ Comunitate: https://www.youtube.com/channel/UC2mQg-zkQaT5T1Q6AUz052Q/join
Linkuri de afiliere fara efort:
emag: https://l.profitshare.ro/l/9109989
fashion days: https://l.profitshare.ro/l/9109992
Camera: https://l.profitshare.ro/l/7369388
Microfon: https://l.profitshare.ro/l/7369397
sursa
Mie mi-a placut filmul, e clar al doilea cel mai bun film SW de la Disney, marea lui problema e ca povestea e putin cam simpla. Nu e chiar adevarat ca nu s-a mai uitat nimeni la sezonul 3 din The Mandalorian cand bazat pe datele de la Nielsen a fost tot mai vizionat decat majoritatea productilor Disney+. A fost anuntat ca se va face film inainte ca Moana 2 sa apara in cinema deci nu prea au legatura. Decizia de ce au facut filmul asta e cel mai probabil ca Iger isi dorea ca Star Wars sa aibe in lucru un nou film pana sa plece el, iar asta era cel mai safe bet. Putin ironic ca o critica ce au majoritatea serialelor Disney+ e ca se vad ca sunt doar niste filme lungite si ciopartite, in timp ce aici lumea zice ca se vede ca era serial si ca ar fi fost mai bine asa.
M-am dus, m-am distrat, am plecat bucuros
Nu e cazul sa se salveze galaxia in fiecare film din serie, probabil vor sa continuie povestea cu Mandalore-ul in alt sezon/film. Acesta s-a vrut sa fie o noua intalnire cu personajele si m-a bucurat sa le revad.
Mi e mi a picat fața când am realizat că am intrat la filmul ăsta dublat în română 💀 Că eram doar eu cu un prieten și un tata cu copilul lui în sala de cinema. Dar mi a plăcut 7/10
Surprinzator de bun, am fost aseara la el.